Salariile din Finanţe, pe ultimul loc în sistemul bugetar după eliminarea stimulentelor
15:08, 13 Oct. 2010
Ministrul Finanţelor, Gheorghe Ialomiţianu, a cerut modificarea legislaţiei pentru ca salarizarea personalului din Finanţe să se ridice la nivelul din celelalte instituţii bugetare, întrucât se află pe ultimul loc din sistem, după ce în iulie au fost eliminate stimulentele, informează MFP.