Boc: Raţiunea a învins populismul, bugetarii primesc vestea bună a unei creşteri salariale cu 15%
13:44, 20 Dec. 2010
Respingerea moţiunii de cenzură în cazul Legii salarizării reprezintă o veste bună pentru bugetari, care vor beneficia astfel de o creştere salarială cu 15% şi nu vor primi "cadoul otrăvit" al opoziţiei, care a încercat să blocheze această măsură din raţiuni populiste, a declarat premierul Emil Boc.