Guvernul va bloca şi anul viitor angajările din sectorul public
15:22, 07 Aug. 2011
Guvernul va bloca şi anul viitor posturile din sectorul public prin angajarea doar a unui funcţionar la şapte posturi eliberate, condiţie pentru recuperarea pierderii salariale din sistemul bugetar, a anunţat, duminică, premierul Emil Boc.