Reacţia Ministerului de Externe la „donaţia” rusă pentru „Cuminţenia Pământului”: Încurajăm ambasada Rusiei să continue această abordare privind recuperarea patrimoniului
18:04, 27 Sept. 2016
Ministerul Afacerilor Externe a reacţionat marţi faţă de gestul ambasadei Rusiei la Bucureşti privind ”donaţia” pentru campania Brâncuşi precizând că ”apreciem contribuţia ambasadei la recuperarea patrimoniului naţional românesc şi o încurajăm să continue această abordare”.