Iaşi: Cinci tineri au ajuns la spital în ultimele 24 de ore intoxicaţi cu substanţe etnobotanice
19:53, 11 Sept. 2011
Cinci tineri intoxicaţi cu substanţe etnobotanice au ajuns, în ultimele 24 de ore, la secţia Copou a Spitalului "Sfântul Spiridon" din Iaşi, în starea cea mai gravă fiind un tânăr din Botoşani adus în comă după ce a consumat astfel de substanţe într-un club din Iaşi.