Ambasada României protestează după prezentarea denigratoare a salutului românesc la un post francez
16:48, 20 Apr. 2010
Ambasada României la Paris a comunicat, marţi, la solicitarea MEDIAFAX, că a transmis trei scrisori de protest cerând prezentarea de scuze şi aplicarea de sancţiuni după prezentarea la un post public de televiziune francez a "salutului românesc" - executat cu palma întinsă, în semn de cerşit.