Urban anunţă pe blog că demisionează din PDL şi spune că se consideră „singurul vierme din România”
17:36, 25 Ian. 2012
Senatorul Iulian Urban anunţă, miercuri, pe blog, că a luat decizia de a demisiona din PDL, spunând că se consideră "singurul vierme din România" şi cerându-şi scuze celor care s-au simţit jigniţi de o postare a sa în care folosea acest termen.