Daniel Oajdea (PDL) îi cere primarului Gheorghe Nichita să renunţe la ideea concesionării CET Iaşi
15:12, 01 Iul. 2011
Deputatul PDL Daniel Oajdea i-a cerut, vineri, primarului municipiului Iaşi, Gheorghe Nichita, să renunţe la ideea concesionării CET Iaşi către un investitor privat, motivând că prin crearea unui monopol al societăţii care furnizează căldură preţul întreţinerii la Iaşi va exploda.