Iliescu: Dacă Băsescu nu e capabil să aibă dialog cu UDMR, atunci cum poate fi factor de dialog?
14:15, 30 Iun. 2011
Preşedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a declarat, joi, că faptul că şeful statului, Traian Băsescu, nu este capabil să aibă un dialog de fond nici măcar cu UDMR, care este un partener la guvernare, arată că preşedintele nu poate să rezolve problemele dialogului necesar cu toată lumea.