Elevii vor fi observatori în consiliile de administraţie ale şcolilor
13:44, 08 Mai 2010
Elevii vor face parte din consiliile de administraţie ale şcolilor în care învaţă, în calitate de observatori, potrivit unui amendament adoptat de membrii Comisiei de învăţământ a Camerei Deputaţilor, a anunţat, sâmbătă, Ministerul Educaţiei.