Naomi Osaka, la Rogers Cup: Serena Williams este mama mea din tenis
21:14, 09 Aug. 2019
Naomi Osaka (nr. 2 WTA) a declarat vineri, la conferinţa de presă de după partida, din optimile de la Rogers Cup, pe care a disputat-o cu Iga Swiatek (nr. 65 WTA) (scor 7-6 (4), 6-4), că este o onoare să joace, în sferturile de finală, împotriva Serenei Williams (nr. 10 WTA).