Boc discută luni în coaliţie despre o nouă lege a sănătăţii, fără desfiinţarea SMURD sau privatizarea sistemului de urgenţă
16:05, 15 Ian. 2012
Premierul Emil Boc a anunţat că în coaliţie se va discuta, luni, despre elaborarea unui nou proiect de lege privind sistemul de sănătate, care nu va impune desfiinţarea SMURD sau privatizarea sistemului de urgenţă.