Boc: De ce v-aţi angajat răspunderea în 2002 pe Codul Muncii? Năstase: A insistat Marian Sârbu (UNPR)
17:38, 23 Ian. 2012
Premierul Emil Boc l-a întrebat pe deputatul PSD Adrian Năstase de ce în 2002, când acesta conducea Guvernul într-o perioadă neafectată de criză, şi-a angajat răspunderea pe Codul Muncii, fostul premier replicând că cel care a insistat atunci a fost ministrul Muncii Marian Sârbu, actual lider UNPR.