Hidroelectrica termină primul semestru cu o producţie în scădere cu 30%
01:00, 22 Iul. 2022
Hidroelectrica, cel mai mare producător de energie din România, deţinut de statul român, a terminat primul semestru al anului cu o scădere de 3 TWh a producţiei de energie faţă de anul trecut când firma a reuşit să injecteze în sistem peste 10 TWh.