Pedeapsa cu moartea, abolită în Nebraska
06:55, 28 Mai 2015
Nebraska a devenit miercuri al 19-lea stat american care a abolit pedeapsa cu moartea în pofida opunerii ferme a guvernatorului republican Pete Ricketts, relatează New York Times.