Medicii vor folosi din 1 aprilie un bilet unic de trimitere pentru servicii medicale
16:52, 23 Mart. 2009
Medicii vor folosi din 1 aprilie, un bilet unic de trimitere pentru servicii medicale clinice şi de internare, ca imprimat cu regim special, în baza căruia se recomandă specialitatea clinică din ambulatoriu sau din spital căreia urmează să se adreseze pacientul pentru a primi îngrijiri medicale.