Ministrul Sporturilor: Vom face o strategie a sportului românesc inspirată din modelul maghiar
16:23, 20 Feb. 2021
Ministrul Eduard Novak a anunţat că va înfiinţa o comisie care va avea ca scop realizarea unei strategii pentru sportul românesc. Membrii comisiei vor prelua modelele de succes, Ungaria fiind printre cele mai bune exemple. „Vom constitui o comisie interministerială care va lucra la strategia sportului românesc, unul dintre modelele ce vor fi avute în […]