Strategia MAI privind siguranţa în şcoli: Fiecare unitate de învăţământ va avea un poliţist
15:06, 15 Sept. 2012
Fiecare unitate de învăţământ va avea desemnat câte un poliţist responsabil, care va face parte şi din Comisia pentru prevenirea şi combaterea violenţei în mediul şcolar, măsura fiind prevăzută în noua strategie a Ministerului Administraţiei şi Internelor.