Guvernul va discuta în septembrie despre salariile angajaţilor BNR, după avertismentul CE
20:20, 28 Iul. 2010
Guvernul va discuta problema salariilor angajaţilor BNR în septembrie, după ce Parlamentul se reuneşte în sesiune, deoarece acum nu are niciun mijloc legal de a interveni, a afirmat premierul Boc, după ce CE a avertizat România cu procedura de infringement pentru tăierea salariilor la banca centrală.