Localităţile de la Siret vor fi evacuate, după depăşirea cotei de pericol cu jumătate de metru
13:29, 29 Iun. 2010
Prefectul de Suceava a emis, marţi la prânz, un ordin de evacuare a persoanelor din toate localităţile situate de-a lungul râului Siret, de la intrarea în ţară până la ieşirea din judeţ, la Dolhasca, după ce cota de pericol în zonă a fost depăşită cu mai mult de jumătate de metru.