Doi consilieri de la Finanţe Publice Alba, deferiţi justiţiei pentru o mită primită de 5.000 de lei
15:22, 23 Iun. 2011
Doi funcţionari de la Direcţia Generală a Finanţelor Publice Alba au fost trimişi în judecată de procurorii DNA Alba, pentru că au primit 5.000 de lei mită de la administratorul unei firme pentru a consemna în acte că societatea are datorii mai mici la buget.