Ialomiţianu: Nu ne putem permite să introducem impozitul forfetar pentru că este costisitor
19:42, 30 Nov. 2010
Ministerul Finanţelor nu va înlocui impozitul minim cu impozitul forfetar întrucât acesta este costisitor şi greu de aplicat în România şi va căuta un sistem sistem simplificat de impozitare a profitului, a declarat pentru ştirile ProTV ministrul Finanţelor Publice, Gheorghe Ialomiţianu.