Intervenţie a salvamontiştilor pentru recuperarea a doi turişti căzuţi într-o râpă în Bucegi
18:48, 07 Aug. 2010
Doi turişti care practicau alpinismul în Valea Albă din masivul Bucegi s-au dezechilibrat şi au căzut într-o râpă, rănindu-se grav, iar la ora transmiterii acestei ştiri mai multe echipaje de la Salvamont Buşteni plecaseră în căutarea lor.