Andreescu a fost eliminată de la Beijing de Osaka, după ce a câştigat primul set. Prima declaraţie a Biancăi: Am uitat cum se simte să pierzi
18:42, 04 Oct. 2019
Bianca Andreescu (6 WTA) a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului Premier Mandatory din Beijing (China), vineri, după ce a pierdut contra lui Naomi Osaka (4 WTA), scor 7-5, 3-6, 4-6.