Peste 16 kilograme de mercur, descoperite în subsolul unui bloc din Arad
12:42, 28 Dec. 2010
O cantitate de peste 16 kilograme de mercur a fost descoperită în subsolul unui bloc din Arad, iar locatarii au anunţat Poliţia, care face cercetări pentru a descoperi cine a depozitat în imobil substanţa toxică.