Hossu le-a spus protestatarilor să plece şi să revină la Cotroceni în 7 octombrie
16:18, 24 Sept. 2010
Bogdan Hossu şi ceilalţi lideri sindicali ai "Cartel Alfa" le-au propus sindicaliştilor care protestează la sediul Preşedinţiei să plece acum şi să revină la Palatul Cotroceni în 7 octombrie, când va fi organizat mitingul de Ziua Muncii Decente, spunându-le că atunci vor fi mult mai mulţi.