Sorin Oprescu: Nu am fost niciodată şantajat, nu mi s-au cerut bani pentru a merge la emisiuni TV
16:18, 24 Iun. 2010
Primarul Capitalei, Sorin Oprescu, a declarat joi, la ieşirea din sediul Direcţiei Naţionale Anticorupţie, unde a dat o declaraţie de martor în dosarul patronului OTV, Dan Diaconescu, că nu a fost şantajat niciodată şi că nu i s-au cerut vreodată bani pentru a merge la emisiuni televizate.