Boc: Dacă PDL nu va fi la guvernare după alegerile din noiembrie îmi depun mandatul de preşedinte al partidului
20:27, 07 Mai 2012
Liderul PDL Emil Boc a declarat, luni, că îşi va depunde mandatul de preşedinte al partidului, "fără echivoc", dacă democrat-liberalii nu vor ajunge la guvernare în urma alegerilor din noiembrie.