Boc: Măsurile de austeritate nu au fost singurele cauze ale înfrângerii. Eu am câştigat pe portocaliu
12:50, 15 Iun. 2012
Preşedintele demisionar al PDL Emil Boc a declarat, vineri, că măsurile de austeritate luate de guvernarea democrat-liberalilor nu au fost singurele cauze ale înfrângerii partidului la locale, el demonstrând că se poate câştiga cu sigla partidului, pe portocaliu şi fără alianţe.