Borbely a votat pentru „reprezentarea puternică a transilvănenilor în Parlament”
11:37, 30 Nov. 2008
Vicepreşedintele executiv al UDMR, Laszlo Borbely, a declarat, duminică, la ieşirea de la urne, că a votat pentru "o reprezentare puternică a târgumureşenilor, a mureşenilor, a transilvănenilor în Parlamentul României".