Un poliţist şi un jandarm din Braşov, acuzaţi că au ucis în bataie un bărbat şi l-au abandonat în boscheţi, condamnaţi cu suspendare
20:49, 23 Nov. 2015
Un poliţist de la Transporturi Feroviare Braşov şi un jandarm de la Gruparea Mobilă ”Burebista”, acuzaţi că, în ianuarie 2013, au bătut un bărbat în apropierea Gării Braşov, apoi l-au abandonat în boscheţi, acesta decedând la spital, au fost condamnaţi la trei ani de închisoare cu suspendare.