Ministerul Sănătăţii a decis închiderea Spitalului de la Suceava pentru 48 de ore, apoi devine unitate COVID-19
10:50, 25 Mart. 2020
Ministerul Sănătăţii a decis închiderea Spitalului din Suceava pentru 48 de ore, pentru dezinfecţie, iar 124 de pacienţi care erau internaţi vor fi transferaţi în alte unităţi medicale. După dezinfecţie, spitalul devine unitate în care să fie tratate cazurile infectate cu noul coronavirus.