Marko Bela: Cu PNL suntem parteneri de coaliţie şi ar fi mai uşor să mergem cu ei
15:53, 11 Oct. 2008
Liderul UDMR, Marko Bela, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă la Bistriţa, că Uniunea îşi doreşte să facă parte din noul Guvern, preferând să aibă drept viitor partener la guvernare tot PNL.