Manchester City câștigă Cupa Angliei în fața celor de la Chelsea
19:33, 16 Mai 2026
Echipa antrenată de Pep Guardiola a câștigat Cupa Angliei după ce a învins-o la limită pe Chelsea Londra, scor 1-0, în marea finală disputată sâmbătă. „Cetățenii” au bifat al doilea trofeu al sezonului, fiind în lupta și pentru câștigarea campionatului.