Charlize Theron a devenit ambasador al păcii pentru Naţiunile Unite
13:42, 15 Nov. 2008
Actriţa Charlize Theron a fost numită ambasador al păcii pentru Naţiunile Unite de către secretarul general al organizaţiei, Ban Ki-Mon, informează BBC News.