BEM a respins plângerea Alianţei PSD+PC împotriva PDL
13:16, 14 Nov. 2008
BEM a respins, joi seara, plângerea Alianţei PSD+PC împotriva PDL, în care era reclamată "vandalizarea" materialelor PSD, pe care apărea sloganul distorsionat al democrat-liberalilor "PSD: Noi cu voi. PDL: Ei cu ei", şi pe care PDL a lipit banderole cu mesajul "PSD: Furăm tot!".