Rogobete anunță noi măsuri pentru prevenirea adicțiilor în rândul copiilor și adolescenților
20:22, 23 Sept. 2025
Ministerul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat noi măsuri pentru reducerea expunerii copiilor și adolescenților la riscurile adicțiilor, în special cele generate de jocurile de noroc. Inițiativele vizează atât prevenția, cât și crearea unui sistem de suport comunitar pentru tineri.