Preşedintele PMP: Este foarte grav faptul că statul român tratează ziua de 23 august cu neglijenţă şi nepăsare
17:43, 23 Aug. 2018
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, a declarat joi că este regretabil faptul că statului român a tratat cu neglijenţă ziua de 23 august, când în anul 1939 Basarabia şi Bucovina au fost luate de URSS, acesta susţinând că trebuiau organizate o serie de evenimente în acest sens.