Doi comisari ai Gărzii Financiare Bucureşti, trimişi în judecată pentru luare de mită
11:42, 23 Iun. 2010
Doi comisari ai Gărzii Financiare Bucureşti şi fiul unuia dintre ei au fost trimişi în judecată de procurorii anticorupţie, fiind acuzaţi că au cerut 3.000 de lei de la administratorul unei firme de pompe funebre pentru a nu dispune suspendarea activităţii societăţii şi a nu face sesizare penală.