BEM a dispus interzicerea folosirii însemnului electoral al PDL, „Ei cu ei. Noi cu voi” de către PSD
17:07, 10 Nov. 2008
Biroul Electoral Municipal al Municipiului Bucuresti a admis, luni, plângerea depusă de Partidul Democrat Liberal, prin care acuza "comportamentul abuziv al Alianţei PSD+PC", care şi-a însuşit sloganul de campanie al PD-L, "Ei cu ei, noi cu voi".