George Simion, la Severin: În țară este jale, în țară este prăpăd. Țara nu mai există!
21:26, 15 Nov. 2025
George Simion atacă dur guvernarea la Drobeta-Turnu Severin, acuzând sărăcie, depopulare și creșterea prețurilor. Liderul AUR susține că România este „în prăpăd”, iar Mehedințiul plătește facturi uriașe în ciuda producției de energie.