Ministrul Educației, după momentul controversat cu eleva care plângea: „Sper să mă iertați”
09:54, 28 Mai 2026
Ministrul Educației, Mihai Dimian, a transmis, într-o postare pe Facebook, că îi pare rău dacă a ofensat pe cineva, după ce a fost criticat pentru că s-a uitat în telefon în timpul unei dezbateri la care o elevă vorbea, în lacrimi, despre presiunea din școală.