Amenzi și sesizări penale după Marșul Normalității, la care a participat Diana Șoșoacă
22:51, 13 Iun. 2026
Jandarmii au dat amenzi și au întocmit sesizări penale după Marșul Normalității, la care a participat președinte SOS România. Unii dintre participanți au promovat în public lozinci fasciste și au promivat cultul unor persoane vinovate de săvârşirea unor infracţiuni de genocid contra umanităţii.